Bebeğe aldırış etmediler, araçta bulunanlara saldırdılar: 6 yaralı

Bayram tatilinde İstanbul‘dan memleketi Samsun’a giden Özdil ailesi büyük bir şok yaşadılar. İki araç arka arkaya Kavak ilçesinde seyahat eden aile, önlerindeki aracın aniden fren yapmasıyla büyük bir tehlike atlattı. Araç sürücü Seyit Ozan Özdil, yaşanan kavgayı SÖZCÜ’ye anlattı:

SELEKTÖR, KORNA, TACİZ

*Bayram nedeniyle ailece İstanbul’dan memleketimiz Havza’ya gittik. Benim arabamda eşim ve kızım, önümdeki arabada ise teyzem arabayı sürüyor, yanında annem ile babam vardı. İki araç arka arkaya seyahat ederken, teyzemin önündeki araç aniden fren yapınca büyük bir kaza tehlikesi atlattık.

*Fren yapan araca yaklaşıp ‘ne yapıyorsunuz, kaza yapacaktık, dikkatli kullanın’ şeklinde uyarıda bulundum.

*Sonra öne düştüm, yola devam ettik. Uyardığımız araç arkadan selektör ve korna ile tacize başladı. Sollayarak yanıma geldi, camı indirip söz dalaşı ve küfürler etmeye başladı.

“SENİ DE BEBEĞİ DE…”

*Biri camdan dışarı çıkıp, küfürler savurdu. Eşim korktu, küçük çocuğum da olunca fazla uzatmadan devam ettim. Bir süre sonra aniden önüme kırdı, aracı durdurmak zorunda kaldım.

*Arabanın üstüne çıktılar, ön camı kırdılar. Küçük çocuğum var dediğimde ‘seni de bebeği de…’ diye küfür ettiler. Ahmet Özgün ve oğlu Yusuf bana saldırdı.

*Ben oğluyla yolun ortasına düştüm, ayağım kırıldı. Kavga ettiğimiz gören babam, annem ve teyzem yardıma geldiler. Babam Latif Özdil’in kafasına vurdular, kafatası kemiği ve burnu kırıldı.

*Yolun karşısına geçtim, polis aracı geçiyordu, yardım istedim. Polisi görünce durdular. Silahlarına el kondu. 112’yi aradık, polis, jandarma, ambulans olay yerine geldi. Daha sonra karakola giderek ifade verdik.

“OĞUL TUTUKLANDI, BABA SERBEST”

*O gece baba ve oğlu ifade verdikten sonra serbest bıraktılar. Ertesi gün itiraz üzerine Yusuf Özgün gözaltına alınarak tutuklandı. Babam yoğun bakımda tedavi görüyor.

*Ben de bir yandan aracımla ilgili işlemleri yürütüyorum, bir yandan kendi tedavimle ilgileniyorum. Bize saldıranlar da Havza’lı, hemşehirimiz. Neden bunlar yaşandı, anlam veremiyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir